top of page

Účast prezidenta české Aliance pro bezpilotní letecký průmysl (UAVA) na Korea Drone UAM Expo 2023

Ve dnech 17. - 20. května 2023 se v jihokorejském Incheonu konal jeden z nejvýznamnějších veletrhů v oblasti bezpilotních letadel, Korea Drone UAM Expo 2023. Pozvání na tento veletrh srdečně přijal a osobně se jej zúčastnil Jakub Karas, prezident české Aliance pro bezpilotní letecký průmysl (UAVA).


Heslo letošního ročníku Korea Drone UAM Expo 2023 znělo "New Daily Life, Drone Transport & Delivery, Leisure Sports!". Na veletrhu se prezentovali nejvýznamnější hráči z oblasti Urban Air Mobility (UAM) a součástí programu byla i konference se zahraničními hosty, která představila možnosti zahraniční spolupráce s korejskými dronovými společnostmi. Jakub Karas, prezident UAVA tak během konference představil český průmysl a výzkum s drony.


Návštěvníci měli jedinečnou příležitost shlédnout fascinující ukázkovou světelnou dronovou show a užít si koncert s dronovými prvky. Mezi další zajímavé aktivity patřilo sportovní soutěžení s drony - Drone Racing a Drone Soccer. Tyto sporty získávají stále větší popularitu, zejména mezi mladou generací, a tak se staly neodmyslitelnou součástí tohoto veletrhu.


Korea Drone UAM Expo 2023 nabídlo nejen pohled do budoucnosti bezpilotních letadel a urban mobility, ale také prostor pro sdílení zkušeností a navázání nových mezinárodních kontaktů. Byla to jedinečná příležitost pro odborníky a nadšence, kteří sledují nejnovější trendy v oblasti bezpilotních letadel, aby se setkali, inspirovali se a společně utvářeli budoucnost tohoto dynamického průmyslu.


Více o této akci najdete na jejich oficiálních stránkách: http://en.droneuamexpo.kr/


Podívejte se na krátké video a fotky od UAVA:Zdroj: UAVA

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page